Sjíždějte svahy na lyžích Sporten

Už jste slyšeli o české značce lyží Sporten? Že ne? No to je ale škoda. Jen málo kdo dnes ještě vyrábí lyže, ve kterých se stále zrcadlí kvalita ruční práce. A právě značka lyže Sporten si touto tradiční výrobou vybojovali své místo na sněhu.

Pojďme si říct něco málo o této české značce.

Když nahlédneme do historie zhruba o nějakých 110 let zpátky, mohli bychom zde spatřit počátky dnešní firmy. Museli bychom ovšem hledět na Vysočinu, kde byly první páry lyží vyráběny v malých řemeslných dílnách s láskou k dřevu a zasněženým svahům.

Nyní již tradiční česká a celosvětově uznávaná firma Sporten a.s. má ve svém portfoliu nespočet modelů sjezdových, běžeckých i speciálních free ski lyží a snowboardů, určených nejen pro český trh.

Ať už jste profesionální sportovec nebo rekreační lyžař, mezi lyžemi značky Sporten si vyberete lyže, které vám padnou a při troše rozumné údržby vám vydrží mnoho sezón.

Image 1

A jak si vyberete ty správné Sporteny?

Jak vybrat sjezdové lyže Sporten?

Sjezdové lyže vybíráme podle typu lyžaře, stylu jízdy a nejčastěji sjížděném terénu. Podle těchto faktorů výběru můžeme volit lyže z následujících „hlavních“ kategorií:

  • SPORT – Jak jste si už jistě domysleli, tato řada je určena pro zdatné lyžaře a všechny lyže jsou zde uzpůsobeny pro velmi dobře technicky vybavené jezdce, kteří mají rádi rychlost.
  • KONDINČNÍ – Jde o takové univerzály, které ocení každý rekreační lyžař na českých i světových kopcích.
  • FUN – V této kategorii vám nabízíme tzv. kraťasy. Jde o velmi dobře manévrovatelné lyže, na kterých si užijete spoustu zábavy.
  • FREE – Chcete si vyzkoušet bigfooty, lyže do parku či rampy, nebo se projet na hybridním modelu pro jezdění na sjezdovce? Pak si v této kategorii najdete svá oblíbená prkýnka.

Pro slečny a ženy Sporten navíc připravil kategorii DÁMSKÉ lyže. Stejně tak naši nejmenší i jejich hodní rodičové si přijdou na své v kategorii JUNIOR.

Pokud si nejste jisti, jakou délku lyží zvolit, můžete navštívit stránku věnovanou právě této problematice.

Image 2

Jak vybrat běžky Sporten?

Podobné je to i s běžeckými lyžemi. Při výběru je potřeba ujasnit si, jak a kde budete běžky využívat. Sporten nabízí opět kategorie SPORT a KONDINČNÍ, a pro turisty, kteří dávají přednost krásám přírody před svižným tempem, je zde kategorie TURISTICKÝCH běžek. Vyznavači toulek po nedotčených sněhových pláních by měli sáhnout do oblíbené kategorie běžeckých lyží BACKCOUNTRY.

Pro ženy a slečny, které si zakládají na své jedinečnosti si Sporten připravil sérii designově odlišných běžeckých lyží v sekci DÁMSKÉ běžky.

No a pokud nevíte, jak velké běžky potřebujete, podívejte se na stránku jak vybrat délku běžeckých lyží SPORTEN a vše se dozvíte.

Přejeme Vám krásné lyžování a žádné úrazy.