Objevte pravý zimní požitek díky lyžím Elan

Elan je ne nadarmo označována jako nejinovativnější značka lyžařského vybavení. Inovace je pro slovinskou firmu Elan klíčovou strategií při vývoji a výrobě lyží s jasným cílem - nabídnout všem sportovcům dokonalé sportovní vybavení, které vždy určuje trendy v lyžování na celém světě.

Již od roku 1945, kdy Elan vyrobil svoje první dřevěné lyže, stále své produkty vyvíjí a zavádí nové technologie pro získání ještě lepší kvality a dokonalých vlastností lyží. Přelomovou změnou a největším úspěchem Elanu byly carvingové lyže, které naprosto zasáhly do historie lyžování. S každým novým modelem následují další převratné technologie, především Waveflex a Amphibio. Lyže Elan každoročně získávají mnoho ocenění na základě vynikajících výsledků v oblasti designu, kvality, funkčnosti, ergonomie a v neposlední řadě také v ekologickém přístupu.

To nejlepší z lyží Elan pro rok 2014/15

AMPHIBIO

žádné kompromisy, dokonalá přilnavost hran, snadné zatáčení
Image 1

Nejpropracovanější řada lyží Elan Amphibio s vypilovanými detaily a nejnovějšími technologiemi ve vývoji lyží poskytuje lyžařům dokonalé ovládání lyží za každých sněhových podmínek. Kombinací konstrukce lyží WaveFlex s unikátním profilem Amphibio a systémem vázání Fusion vznikly lyže s dokonalými vlastnostmi, u kterých je skloubena výborná pružnost, která usnadňuje zatáčení a torzní tuhost, díky které hrany výborně drží v obloucích. Kombinace dvou rozdílných profilů na vnitřní (camber) a vnější (rocker) hraně dává záruku přilnavosti hran a zároveň usnadňuje a zjednodušuje nástup do oblouků a zatáčení.

Lyže Amphibio kde je rozdílná levá a pravá lyže musíte určitě vyzkoušet. Můžete se s nimi velmi dobře zdokonalovat a navíc budete překvapeni, v jakých rychlostech můžete projíždět náročné úseky sjezdovek bez problémů a pod kontrolou.

RACE

rychlost, stabilita, přilnavost hran
Image 2

Řada Elan Race představuje první závodní lyže s technologií Amphibio, tedy lyže s odlišnou konstrukcí levé a pravé lyže. Na základě mnoha testů a analýzy rozložení sil byla vytvořena kombinace technologie Power Spine s profilem Amphibio a s asymetrickou špičkou a patkou, což dohromady umožňuje optimální přenos sil z nohou lyžaře na hrany lyží. Lyže tak mají vynikající vlastnosti na náročných závodních tratích a na upravených svazích. Tyhle slalomky opravdu už nevyměníte za jiné.

W STUDIO

dámské lyže, lehkost a téměř dokonalý styl lyžování
Image 3

Dámské lyže jsou vyvíjeny a přizpůsobeny požadavkům žen, především s ohledem na váhu lyží, jejich snadnou ovladatelnost a moderní design. I u těchto modelů jsou stejně jako u pánských využity všechny nejnovější technologie tak, aby byly splněny všechny požadavky na kvalitu a jízdní vlastnosti lyží.

Váha lyží je snížena na minimum použitím lehčího jádra lyží a technologie Wave Light. Profil Amphibio v kombinaci s technologií Power Spine zaručuje maximální výkon a dobrou kontrolu nad lyžemi. Technologie WaveFlex dodává lyžím torzní tuhost, takže skvěle drží rovnováhu a zároveň výborně reagují na změny pohybu. Díky „lehkému lyžování na dámských lyžích“ si jízdu a oblouky bez námahy užijete na maximum a navíc máte lyže, které se líbí!

MORPHEO

snadné ovládání, rychlé pokroky v lyžování
Image 4

Elan Morpheo jsou lyže speciálně vyvinuté pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Tyto lyže svými vlastnostmi usnadňují proces učení a umožňují začínajícím lyžařům brzy zrychlit a získat kontrolu a jistotu na lyžích.

Nová technologie Parabolic Rocker, která kombinuje parabolické boční vykrojení lyží a stabilizátor přední části lyže, zajišťuje snadné nasazení oblouků a snadné provedení carvingového oblouku se zachováním stability při jízdě na hraně. Konstrukce lyže je doplněna technologií Waveflex (zvlněný tvar povrchu lyže), která zajistí torzní stabilitu a tím i přilnavost hran.

Chcete začít lyžovat a netrápit se? Nebo jste na lyžích 20 let nestáli a máte strach, že jste lyžování už zapomněli? Pak Elan Morpheo je ta správná volba lyží!

DĚTSKÉ A JUNIORSKÉ LYŽE ELAN

lyžování snadné jako chůze, rychlé pokroky
Image 5

Pro první lyžařské pokusy jsou nejvhodnější lyže z řady Elan Junior. Tyto lyže snadností ovládání dovedou v nejmenších dětech vzbudit velký zájem o pohyb na sněhu a motivují je ke snaze vyrovnat se rodičům. Odlehčené jádro Synflex podstatně snižuje hmotnost lyží, konstrukce Full Power Cap s profilem Early Rise Rocker napomáhá zvládnout plynulé oblouky bez námahy a lyžování tak proměnit ve vynikající zábavu na sněhu. Kategorie dětských a juniorských lyží je samozřejmě doplněna i modely Race pro malé závodníky.

Šestice nejdůležitějších technologií lyží Elan

1) PROFIL AMPHIBIO = ROCKER + CAMBER

Image 6

Nekompromisní inovace, která zároveň využívá předností profilů Camber i Rocker. Vnitřní hrana s profilem Camber podporuje technologii Power Spine a zaručuje dobrou přilnavost hran a stabilitu, zatímco vnější hrana s profilem rocker umožňuje rychlejší a razantnější oblouky.

Image 7

2) KONSTRUKCE WAVEFLEX

Image 8

Konstrukce WaveFlex s unikátním zvlněným tvarem zvyšuje pružnost lyží, která usnadňuje zatáčení a zaručuje torzní stabilitu, díky které hrany lépe drží.

Image 9

3) SYSTÉM VÁZÁNÍ FUSION

Image 10

Systém Fusion je prvním skutečně integrovaným systémem vázání na světě, který urychluje nasazení oblouku, umožňuje plynulý prohyb lyže, usnadňuje zatáčení a zlepšuje reakce lyží při přechodu z hrany na hranu.

4) KONSTRUKCE POWER SPIN

Image 11

Technologii Power Spine charakterizuje speciální konstrukce, která kopíruje rozložení sil od nohou lyžaře směrem k lyžím. Vnitřní konstrukce lyží – páteřní oblouk je pevnější a po celé délce vyztužená uhlíkovou vrstvou. Boční prvky – kosti zaručují torzní stabilitu také na vnější části lyží. Tato nová technologie byla použita u celé řady závodních lyží Elan, která zahrnuje lyže FIS, GSX a skikrosový model Ripstick, na němž jezdí i Filip Flisar na závodech Světového poháru ve skikrosu.

5) KONSTRUKCE LYŽÍ LEFT & RIGHT

Image 12

Lyže Elan Race jsou první závodní lyže na světě, které skutečně využívají odlišné konstrukce pravé a levé lyže. Díky analýze rozložení sil je u konstrukce lyží použita technologie Power Spine s profilem Amphibio a asymetrickou špičkou a patkou, které umožňují nejefektivnější přenos sil od nohou směrem ke sněhu. Tím je zajištěn vynikající výkon i na nejnáročnějších svazích.

6) LIGHTSKIING

Image 13

Lightskiing představuje inovaci v dámské kolekci lyží. Při vývoji, testování a samotné výrobě dámských lyží byly zakomponovány všechny technologie, které lyžování ženám usnadňují a zjednodušují. Díky Lightskiing lyžím můžete pocítit lehkost při jízdě na svahu a zároveň se snadno zlepšovat a užívat si přitom dokonalý požitek z jízdy.

Image 14